Dolar : Alış : 7.5152 / Satış : 7.5287
Euro : Alış : 8.8648 / Satış : 8.8807
HAVA DURUMU
hava durumu

KONYA32°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 500 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın Şeker Fabrikası Çiftci’nin Olmalı

19 Ocak 2019 - 1.004 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Ilgın Şeker Fabrikası Çiftci’nin Olmalı
Ilgın Şeker Fabrikası Çiftci’nin Olmalı

Ilgın Şeker Fabrikası’nın Özelleştirilmesi ile ilgili İstişare Toplantısı yapıldı.
Akşehir Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından Ilgın Şeker fabrikasının özelleştirilmesine ilişkin istişare toplantısı düzenlendi.
Toplantıya Şeker iş Genel Başkanı İsa Gök Akşehir ılgın Pancar ekicileri Kooperatifi Başkanı Yusuf Yazır Ziraat Odası Başkanı Selamet demir Ticaret odası Başkanı Vehbi Özlen Esnaf Sanatkârlar odası Başkanı Selahattin Can Mahalle Muhtarları Sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda kooperatif üyesi katıldı.
Toplantıda konuşan Akşehir Ilgın Pancar Ekicileri kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Yusuf Yazır ‘’2018 yılında Ilgın Şeker fabrikası Bir Firmaya Satıldı Biz bu devrin yapılmaması için uğraştık şimdi fabrikanın özelleşmesi durdu, Ilgın Şeker Fabrikası Ilgında Kalmalı bu fabrika bölgeye 450milyon lira bir katma değer sağlıyor. Bu fabrika bölgemizde kalması için bundan sonra etkili yetkili kimler varsa görüşüp fabrikayı bölgemize kazandırmamız lazım, bu hepimizin meselesi sosyal ekonomik yaşantımızı bir tık yukarı taşıyacaksak. Böyle bir fabrikanın bölgemizde kalması gerekiyor Kısa bir sürede olsa özelleşen Fabrika zararını toplum anladı bundan sonra özelleşememesi için çalışacağız. Özelleşecekse de çiftçinin içinde devletin içinde olduğu bir şekilde özelleşir bu değeri bölgemizde tutmalıyız’ ’dedi.
Şeker iş genel başkanı İsa Gök Konuşmasında ‘’Türkiye’de 15 şeker fabrikasının hepsi özelleşirse Türkiye’de şeker üretimi biter eğer yine özelleşecekse de çiftçinin içinde olduğu devletin içinde olduğu şekilde özelleşmeli, şu anda özelleşmenin yanlışlığını siyasi iktidar gördüğünü düşünüyorum, Satışı yapılan yerde üretici refaha ulaşmadı tam aksine zulüm gördü. Şeker fabrikalarını çalıştıracak kişilerin bir deneyimi yoksa şeker fabrikaları un değirmeni değil işi ehline verin’’dedi.

IMG_8883 IMG_8875 IMG_8864 IMG_8856 IMG_8844 IMG_8839

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :