Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

KONYA3°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 513 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın Ticaret Odası, Ticaret ve Sanayi Odası Oldu

13 Kasım 2019 - 728 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » Ilgın Ticaret Odası, Ticaret ve Sanayi Odası Oldu
Ilgın Ticaret Odası, Ticaret ve Sanayi Odası Oldu

1968 yılında Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurulan oda 1974 yılında Konya Sanayi Odası’nın kurulması Ticaret ve Sanayi Odalarının ayrılması ile ilçelerde Ticaret Odası olarak faaliyet gösteriyordu.

Ticaret Odası Başkan ve yönetiminin çalışmaları sonucu bir sanayi memleketi olan Ilgın’da sanayi odası hakkı iade-i itibar edilerek tekrar Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası oldu.

Bu gelişmeyi bir basın toplantısı ile duyuran Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vehbi ÖZLEN “2013 yılından beri hem Ilgın Organize Sanayi Bölgesi hem de Sanayi Odası olma konusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Odamızın kuruluşunun 51.yılında hem Organize Sanayi Bölgesi’nin resmi kuruluşunu hem de Sanayi unvanının geri alınmasını tamamladık. Gerek yönetimimiz gerekse de meclisimizle beraber yoğun bir çalışma ve iyi ilişkiler sonucunu hakkımız olan Sanayi unvanını geri kazandık. Artık sanayicimiz işlerini Konya’da değil odamızda görebilecek. Ilgın’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Başkan Vehbi ÖZLEN “Göreve başladığımızdan itibaren Ilgın’ımızın doğuyu batıya batıyı doğuya bağlayan köprü niteliğinde olan tarihi ipek yolu üzerinde bulunduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Turizm, tarım ve hayvancılık, maden, Ticaret ve sanayi şehri olan Ilgın’ımızın elinden alınan sanayi ibaremizin geriye alınıp unvanımızın Ilgın Ticaret Ve Sanayi Odası olarak dönüştürülmesi için Ilgın Ticaret Odası Meclisi, Yönetim Kurulu ve Personeli olarak çalışmalara başladık.

Gerek üst kurulumuzla gerekse ikili ilişkiler içerisinde olduğumuz Konya’da faaliyet gösteren büyük odalarımızla bu konuya gerekli ağırlığı vererek Ilgın’ın İade-i İtibarını sağladık.

08/11/2019 tarihi itibari ile Odamız artık bundan sonraki hizmet döneminde Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ilgın’da faaliyet gösteren tüccarımıza ve sanayi kuruluşlarımıza ayrıca tüm Ilgın’a hayırlı uğurlu olsun.

Bize bu çalışmalar esnasında gerekli güveni gösterip ellerinden gelen bütün imkanları seferber eden Öncelikle;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Yönetim Kuruluna ve TOBB Genel Sekreteri Mustafa SARAÇÖZ’ e

Tobb Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Konya Ticaret Odası Başkanı Sn. Selçuk ÖZTÜRK ve Meclisine

Konya Ticaret Borsası Başkanı Sn. Hüseyin ÇEVİK ve Meclisine

Konya Sanayi Odası Başkanı Sn. Memiş KÜTÜKÇÜ ve Meclisine

Ilgın Ticaret Borsası Başkanı Lütfi KOÇ ve Meclisine

sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :