Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

KONYA21°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 540 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şeker Fabrikası Çalışanları Ücretsiz 2 Saat Fazla Mesai Yapacak…

28 Nisan 2016 - 3.653 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Şeker Fabrikası Çalışanları Ücretsiz 2 Saat Fazla Mesai Yapacak…
Şeker Fabrikası Çalışanları  Ücretsiz 2 Saat Fazla Mesai Yapacak…

Ilgın Şeker-İş, Çalışanları Ücretsiz-2 Saat Fazla Mesai Yapacak

Şeker-İş Sendikası Ilgın, şubesi Başkanı Yusuf Yazır bugün Şeker fabrikası Çalışanlarıyla Bir toplantı düzenleyerek Farkın dalık yaratmak için, Sorunlarımızı Hükümete duyurabilmek için Mesai saatlerini değiştiriyoruz, bu şekilde bir eylem kararı aldık Fabrikamıza sahip çıkmak için 2 saat fazla çalışacağız bunun içinde herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz dedi.

Şeker-İş Sendikası ılgın Şubesi, Genel Merkez tarafından alınan ortak karar doğrultusunda, Ilgın Şeker Fabrikasında ücretsiz fazla mesai yapmaya başladı.

Ilgın Şeker Fabrikası Şeker-İş Şube Başkanı Yusuf Yazır yaptığı açıklamada, şeker sanayisinin yılda 3 milyar dolar civarında ülkeye katma değer sağladığını söyledi.
Ülkenin tarımı ve sanayisine de büyük katkı sağladıklarını hatırlatan Yazır, “Bugünlerde öyle bir hal aldı ki artık fabrikalarımız elemansızlıktan iş yapamayacak duruma getirilmekte. Biz şuna inanıyoruz. Uluslararası şeker kartelleri şeker sanayisini bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz de bu fabrikanın sahibi ve çalışanları olarak diyoruz ki; ‘bizler çoluk çocuğumuzun rızkını temin ettiğimiz bu fabrikamızı kimseye yedirmeyiz’.” diye konuştu.
“Şeker fabrikalarında yaşanan boşluk ve kaliteli eleman olmaması yüzünden gelecek dönemlerde kampanyaların yapılamaz duruma gelmesinden endişe ediyorum. Şeker fabrikalarından 25-30 yıldır kadro bekleyen muvakkat işçilerimiz bir türlü kadroları tahsil edilmedi. Özelleştirme İdaresinin vurdum duymaz tavırları eleman alımını güçleştirmekte ve kilit vuracak şeker fabrikaları beklemekte. Biz bu arkadaşlarımızın hakkını savunma, şeker üretiminin artması ve pancar üretiminin geliştirmesi adına iş bırakma eylemi yerine, iş yavaşlatma yerine, bugünden itibaren aldığımız kararla 2 saat fazla mesai yaparak ücretsiz çalışma kararını aldık. Çünkü biz bu fabrikaların gerçek sahibiyiz.”

İnsan sağlığına zararlı tatlandırıcı ve nişasta bazlı şekerlerle Türk halkının zehirlenmeye çalışıldığını iddia eden Yazır, bu nedenle fabrikaların özelleştirme kapsamından çıkarılmasını, modernize edilmesini, geçici işçilerin kadroya alınmasını, kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesi ve fabrikaların özelleştirilecekse Üreticinin içinde olduğu bir modelle Özelleştirmesi gerektiğini bunun örneğinde Konya şeker olduğunu söyledi.

IMG_1401 IMG_1402 IMG_1408 IMG_1420 IMG_1422

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Thomaswrems
22 Nisan 2021 - 15:59

Jandek Later On
fd237Hds72

İlgili Terimler :
park

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar